АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Олександр Гладушко: «Наступний рік стане роком масштабного оновлення виробництва»

Олександр Гладушко: «Наступний рік стане роком масштабного оновлення виробництва»
Олександр Гладушко: «Наступний рік стане роком масштабного оновлення виробництва»

27.12.2017

Напередодні новорічних та різдвяних свят виконуючий обов’язки голови правління АТ «ОГХК» Олександр Гладушко розповів читачам Газети Мого Комбінату, якими подіями житиме компанія у 2018 році та які труднощі довелося їй подолати протягом становлення.
- Олександре Володимировичу, яким був 2017 рік для компанії?
-  Кожен рік, починаючи з 2015 року, для компанії був випробувальним. 2017 рік – не став винятковим.
Спочатку ми боролися за кожного споживача, адже починали продаж продукції та її виробництво у 2015 році «з нуля». Боролися за те, щоб розгрузити численні склади продукції, поки покупці «звикали» до нового гравця на ринку. Боролися за відновлення статусу експортера Іршанського ГЗК, який втратив збут на теренах України після анексії Криму, та був збитковим. Щоб вирішити проблеми цієї філії, знадобився рік кропіткої роботи.
Уряд, відмінивши оренду комбінатів у 2014 році, ставив перед нами завдання  довести, що наші підприємства можуть і повинні працювати на наповнення бюджету. У ці нелегкі часи, коли бойові дії на сході країни виснажують економіку держави, нам випала почесна місія. І ми гідно з нею впоралися. Компанія довела, що може бути успішною, попри кризу на споживчих ринках.
ОГХК увесь час свого існування рухалася лише вперед. Щоправда, нам було дуже важко досягати цієї мети. Все доводилося робити без власної спецтехніки, яку колишній орендар забрав з собою. Без відповідного іміджу, який створювався скоріше паралельно з завоюванням зовнішніх ринків.
У 2015-2016 нашим колективом була проведена колосальна робота. У  найстисліші строки, швидше за інші державні підприємства, наша компанія перейшла на міжнародні стандарти корпоративного правління.
Виживати доводилося на піку сировинної кризи у світі, коли ціни на нашу продукцію демонстрували небувале падіння. Попри жорстоку протидію конкурентів, напади на компанію з боку недоброзичливців, ми вистояли.
Я дякую всім працівникам, хто у ці складні роки, згуртувавшись, вперто наближав досягнення цілей, не здався, не залишив компанію та зараз може разом з нами розділити успіх, якого ми так прагнули.
Пригадується також, як нам доводилося пристосовуватися до вимог покупців. Це, до речі, дало поштовх  до інвестування у виробництво, яким ми почали суттєво займатися саме у поточному, 2017 році. Тому я би назвав 2017 рік – роком початку інвестицій, яких наші філії не мали останніх чотирнадцять років.
-Чому було вирішено саме цього року вдосконалювати виробництво?
-По-перше, за два попередні роки компанія шляхом титанічних зусиль власного колективу досягла фінансового зростання. Отримані прибутки сформували фінансовий запас, який потрібно було повертати виробництву у вигляді інвестицій, бо залишати комбінати у такому стані, зношеному матеріально та морально, далі було не можна.
По-друге, старе обладнання, відсутність власної спецтехніки суттєво стримувало розвиток компанії. Потрібно було нарощувати розкривні та видобувні роботи, перевезення продукції, а виробничих потужностей на це не вистачало. Долучаємо сторонні організації, та це негативно відбивається на показниках кінцевої собівартості продукції.
Тому правлінням компанії було вирішено розпочати оновлення виробничих фондів філій. Перші інвестиції отримало  збагачувальне виробництво філії «ВГМК», а саме – дільниця подрібнення концентратів, реконструкція цього підрозділу досі триває. Його переоснащення – вимога наших споживачів. У другому півріччі на комбінати почала заходити нова спецтехніка та оновився транспортний парк обох філій.
-Про який обєм капіталовкладень йдеться?
- Мова йде про понад 115 млн грн. По філії «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» сума інвестицій склала майже 106,9 млн грн, по «Іршанському гірничо-збагачувальному комбінату» - 8,6 млн грн.
- Яку саме техніку та обладнання отримали філії?
- Вільногірська філія отримала п’ять самоскидів БЕЛАЗ, сім навантажувачів, два сепаратори фірми Multotec, другий картриджний фільтр англійської фірми  Donaldson, п’ять вантажно-пасажирських автомобілів «УАЗ»-Фермер, дві машини «Нива», новий автомобіль «ГАЗель» та «ПАЗ».
Іршанській філії було поставлено протягом 2017 року автокран вантажопідйомністю 25 т та довжиною стріли 28 метрів, два автобуси ПАЗ для доставки робітників на робочі місця, три пасажирських Renault Duster, мікроавтобус Cіtroen та два УАЗи «Фермер».
Також на «ВГМК» розпочато заміну лінії гідротранспорту. Інвестиції в заміну залізних труб на поліетиленові складуть загалом 36 млн грн.
Таких суттєвих капіталовкладень філії давно не отримували.
-Чи продовжить компанія оновлювати свої активи у 2018 році?
- Звичайно. Можна сказати, що цього року був даний старт модернізації на філіях АТ «ОГХК». На наступний рік компанія планує серйозно взятися за оновлення основного виробництва – збагачувальних фабрик. 2018 рік стане роком реконструкції виробництва. Думаю, що інвестиції у наступному році вдвічі перевершать рівень 2017 року.
-Про які суми вкладень йдеться?
-Остаточну цифру поки що важко назвати, адже інженери ще не дійшли висновку, які саме варіанти будівництва фабрик обрати, їх кілька. Та ми вийдемо за межі 200 млн грн і це буде черговий рекорд нашої компанії.
Наразі спеціалісти ОГХК прораховують вартість та технічні можливості будівництва нової фабрики чорнових концентратів на «ІГЗК», цих потужностей бракує комбінату. Читачі, мабуть, пам’ятають, що ця філія  розпочинає підготовку до розробки нових площ Межирічного родовища. Нагадаю, Букинська ділянка цього родовища, яку буде освоювати іршанський ГЗК, має запаси на рівні 19 млн т титанової руди. Очікувані об’єми виробництва ільменітового концентрату складають 700 тис. т, що дорівнює приблизно трирічному завантаженню комбінату роботою. А це – стабільна робота, прогнозована оплата праці майже двом тисячам іршанців.
На вільногірському комбінаті опрацьовується варіант будівництва фабрики з переробки хвостосховищ. Вона потрібна на той час, коли буде вичерпано запаси титанової сировини на дільниці Малишевського родовища, яку розробляє філія. Тож, будівництво фабрик на філіях – невідкладне завдання.
Плануємо також придбати нове обладнання у лабораторію «ВГМК» Сподіваємося, що це буде останнє слово у цій галузі. Оновлення цього підрозділу допоможе нам суттєво покращити якість продукції, роботу відділу збуту та, як результат - відносини зі споживачами.
Хочу звернутися до працівників усієї компанії АТ «ОГХК» та подякувати всім, хто доклав зусиль на філіях та в офісі, примножуючи здобутки нашого підприємства.
За три роки ми зробили серйозний ривок у розвитку,  у становленні компанії, успішно подолали кризу, що вдарила по титановому ринку та наших споживачах.
Але  попереду ще важча робота: дати комбінатам друге життя – отримати в розробку нові ділянки, підготувати виробництво до роботи в нових умовах, модернізувати допоміжні підрозділи, які працюють на кінцеву ланку виробництва готової продукції. Потрібно далі оновлювати транспортні підрозділи філії, аби уникнути дефіциту спецтехніки.
На часі підготовка до приватизації. Фонд держмайна України днями оголосив, що нашу компанію включено до переліку об’єктів, які підлягають продажу у 2018 році.
Тож, бажаю усім нам сил, наснаги, натхнення та терпіння, аби втілити усе задумане в життя! А вашим сім’ям – достатку, миру та спокою.