ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | «Donaldson» покращив економічні показники дільниці подрібнення на «ВГМК»

«Donaldson» покращив економічні показники дільниці подрібнення на «ВГМК»
«Donaldson» покращив економічні показники дільниці подрібнення на «ВГМК»

27.03.2018

Обладнання підвищило ступінь вилучення порошкових концентратів до 99,5% та знизило витрати на воду та тепло.
Картриджний фільтр «Donaldson» було встановлено на дільниці подрібнення циркового та дистен-силіманітового концентратів минулого року та є вже третім подібним агрегатом, який працює на цій дільниці. Нове обладнання має переваги, які дозволяють поліпшити економіку цього підрозділу.
Завдяки «Donaldson», відбувається комплексна система очищення пилогазової суміші. Тож, за рахунок впровадження обладнання, додатково уловлюється дрібнодисперсний концентрат, який подається до готового. Таким чином, приріст об’ємів виробництва складає до 5% від об’єма переробленого продукту.
Раніше ступінь вилучення концентратів складала приблизно 95%, на сьогодні ця цифра наблизилась до 99,5% вилучення цирконового та дистен-сілліманітового концентратів. Це досить суттєве покращення виробничого показника, та не єдиний економічний ефект, на який очікували.
З появою «Donaldson» дільниця подрібнення змогла відмовитися від використання технічної води, за допомогою якої відбувалась система очищення раніше.
Окрім цього, очищене повітря, завдяки нано-картриджам «Donaldson», є абсолютно нешкідливим для навколишнього середовища.
Таким чином, виробничі показники підрозділу покращилися завдяки виходу додаткових об’ємів продукції, а також економії води та тепла.
Окрім цього, з встановленням нового обладнання, старе та великогабаритне було вилучено, а разом з тим зникли фінансові витрати на його ремонти.    
Три фільтри «Donaldson» обійшлися компанії у 3 млн грн, та обладнання має відмінну економіку – його окупність не перевищила 4-6 місяців за умов безперервної роботи.
 «Можемо констатувати, що план з модернізації дільниці подрібнення виконано вже на 80% від запланованого. Це дозволяє отримувати концентрати високої якості та у кількості, достатній для задоволення потреб споживачів, заради чого, власне, вкладалися інвестиції у цей проект»,- коментує головний інженер збагачувальної фабрики Олексій Рябінін.
Оскільки англійське обладнання виправдало покладені на нього надії, компанія  планує придбати четвертий фільтр. Його буде встановлено на млин подрібнення рутилового концентрату.
Це дасть можливість завершити всі етапи модернізації дільниці подрібнення та вивести виробництво на новий якісний рівень. Такі інвестиційні плани підтвердив в.о. голови правління ПАТ «ОГХК» Олександр Гладушко. 
Придбання такого роду обладнання призвело до покращення економічних показників виробництва, та організації нових робочих місць на філії.