ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Об’єднана гірничо-хімічна компанія готує власних спеціалістів на базі «ВГМК»

Об’єднана гірничо-хімічна компанія готує власних спеціалістів на базі «ВГМК»
Об’єднана гірничо-хімічна компанія готує власних спеціалістів на базі «ВГМК»

04.04.2018

Навчання знизить ризик дефіциту цінних кадрів на виробництві та  заощадить кошти компанії на дистанційному навчанні
 
 
Курсове навчання вже пройшли 73 працівники філії «ВГМК», а у кінці березня був проведений новий набір «учнів» на профтехнавчання.
 
Ініціативу компанії стати «вчителем» власних кадрів в.о. голови правління ПАТ «ОГХК» Олександр Гладушко пояснює тим, що виробництво філії доволі специфічне, та зараз проходить його технічне переоснащення. «Враховуючи ризики трудової міграції кадрів, від яких останнім часом потерпає промисловий сектор країни, ми вирішили не чекати кадрового голоду, а протидіяти йому, аби основні ланки виробництва працювали стабільно», - додав керівник компанії.
 
Змогу навчити та перенавчити майже будь-якого працівника робітничої ланки компанія отримала ще у січні цього року. Тоді ПАТ «ОГХК» наказом Міністерства освіти і науки України було видано ліцензію на провадження освітньої діяльності у сфері професійно-технічної освіти на дев’ять класів професій.
 
Відтепер відділ розвитку персоналу вільногірської філії зможе одночасно навчати групи слухачів з дев’яти професій по 20 осіб у кожній, не залучаючи інші навчальні центри та не витрачаючи гроші на навчання власних працівників. Крім того, філія зможе економити. Наприклад, вартість навчання одного стропальника в межах комбінату становить 128,25 грн. Вартість навчання такого слухача в навчальному центрі складе приблизно 500 грн за курс. Різниця у вартості навчання вже зекономила компанії 30 тис грн.
Надалі кожен працівник підприємства, який бажає підвищити кваліфікацію, отримати суміжну або навчитися новій професії, щоб змінити напрям своєї роботи, має можливість зробити це за рахунок роботодавця – ОГХК, та без відриву від виробництва, що дуже зручно, в першу чергу, самому робітникові.
 
Цікаво, що можливість отримувати робітничі професії на ВГМК можуть не тільки працівники власне філії, а й усі бажаючі мешканці м. Вільногірська та інших населених пунктів, а також інші підприємства за попередніми договорами. «Це, безперечно, дасть нам змогу розширити кількість необхідних кваліфікованих кадрів, залучити до навчання ширше коло громадськості»,- стверджує заступник директора філії «ВГМК» із загальних питань Наталя Гаглоєва.
  
І приємна новина для самих тренерів. У якості викладачів комбінат залучив 80 фахівців підприємства, які пройшли психолого-педагогічний мінімум, тобто, крім того, що вони професіонали у своїй діяльності, вони мають право офіційно передавати власний досвід іншим. На доплату майстрам за педагогічну діяльність компанія в поточному році виділить майже пів мільйона гривень.
  
За результатами навчання слухачам курсів видаються документи державного зразка – свідоцтва про присвоєння або підвищення кваліфікації. А щоб «учням» було зручно і затишно освоювати нові професії та підвищувати свій професійний рівень, у жовтні минулого року компанія розпочала ремонт будівлі учбового комбінату. Тож, сподіваємося, що навчання приноситиме користь та задоволення всім учасникам процесу.