ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Сепаратор «Продекологія» показав свою ефективність

Сепаратор «Продекологія» показав свою ефективність
Сепаратор «Продекологія» показав свою ефективність

12.04.2018

Обладнання збільшило вихід продукції при переробці «хвостів»  та забезпечило більш надійну схему збагачення циркону
З’явилися попередні результати роботи нового сепаратору виробництва «Продекологія», встановленого на філії «Вільногірський гірничо-збагачувальний комбінат» у грудні минулого року. Обладнання було інтегровано у схему збагачення цирконового концентрату на дільниці доведення збагачувального виробництва (ЗВ) власними силами підрозділу філії «ВГМК». Сума інвестицій склала $70 тис. І хоча окупність капіталовкладень очікується лише восени цього року, фахівці комбінату вже відзначають їх доцільність.
Впродовж останніх кількох тижнів тривали випробування сепаратора у трьох різних режимах роботи. Аби визначити найбільш ефективний з них, велися дослідження, аналіз якості та кількості отриманого концентрату з «хвостів».  «Випробовувались три режими очищення. Перший – перечистка магнітної сепарації циркону. Другий – перечистка промпродукту магнітної сепарації цирконової схеми. І третій – це, так званий, змішаний режим, коли за один підхід виконується одночасно обидві операції», – розповідає головний інженер збагачувального виробництва Олексій Рябінін. - Найефективнішим виявився перший», - говорить він. 
Сепаратор «Продекологія» додатково вилучатиме з «хвостів» 75 т циркону на рік, який раніше просто не використовувався. Це забезпечить приблизно 2 млн грн додаткового доходу щорічно, говорить в. о голови правління ПАТ «ОГХК»  Олександр Гладушко, що, на його думку, свідчить про те, що інвестиції виправдаються.
Керівник збагачувального виробництва філії «ВГМК» Павло Федюшин вважає, що термін окупності придбаного  обладнання, з урахуванням витрат на його  установку, всі комплектуючі та енергоресурси, які буде споживати комбінат,  становить 10,5 місяців. «По закінченню цього терміну, сепаратор буде приносити чистий прибуток»,- запевняє він.